Продолжуваат судењата за „Монструм“ и „Тарифа“

by fokus 09:49
09:49

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе продолжи судењето за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“ и „Тарифа“.

Судењето за случајот „Монструм“ на СЈО, за петкратното убиство кај Смилковско езеро треба да продолжи со репродуцирање на снимка од исказот на обвинетиот Хаки Азири дадена пред јавен обвинител.

- Advertisements -

Денеска треба да продолжи и судењето за случајот „Тарифа“ на СЈО, во кој обвинети се поранешниот генерален директор на АД „ЕЛЕМ“ Дејан Бошковски и уште други две лица.

Поврзани новости