Продолжува судењето на координаторот на пратеничката група на ДУИ за „Титаник 3“

by fokus 08:20
08:20

Нови рочишта денеска во Кривичнит суд треба да се одржат за предметпт „Титаник 3“.

Судењето за предметот „Титаник 3“ на СЈО што требаше да почне на 27 април во Кривичниот суд, беше одложено за денеска, а причина за одложувањето беше е неприсуството на адвокатот Миланко Еленов.

- Advertisements -

Судењето за овој предмет беше одложено и на 16 март поради неприсуство на првообвинетиот Ејуп Алими, кој, како што информира тогаш неговиот адвокат, како координатор на пратеничката група на ДУИ бил на службено патување во Албанија.

Во предметот „Титаник 3“, покрај Алими, обвинет и Исмет Гури, член на Општинската изборна комисија за општина Чаир. Двајцата се товарат за „уништување изборен материјал“.

Поврзани новости