Претседателот на Европска народна партија ја поддржа Силјановска: Таа е вистински човек за зајакнување на економијата и борба против корупцијата!

by fokus

Првиот човек на Европската народна партија, Жозеф Даул упати поддршка кон претседателскиот кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова.

„И посакувам на Гордана Силјановска добар резултат во првиот круг на изборите за претседател. Силјановска е вистинскиот кандидат за зајакнување на економијата, независноста на правдата и борбата против корупцијата, што е предуслов за унапредување на евроатланскиот пат. Изборите треба да бидат слободни и фер“, истакна Даул.

Поврзани новости