Престрелка во скопска Чаршија, едно лице е повредено

by fokus 00:04
00:04

Едно лице вечерва е повредено во скопската Чаршија во вооружана престрелка.

Како што објави Алсат, инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во близина на плоштадот Скендер бег.

- Advertisements -

Мотивите на настанот се уште не се познати, а полицијата веднаш излегла на лице место и го истражува случајот.

 

Поврзани новости