Премиерот веќе го има извештајот од ЕУ и САД

by Фокус

Според информациите што ги објави порталот Либертас, кој се повика на дипломатски извори, премиерот Емил  Димитриев веќе го има в раце извештајот, а попладнево најверојатно ќе им биде даден и на партиските лидери потписници на договорот.

Според непотврдени информации на порталот, пред да биде објавен извештајот јавно, лидерите ќе треба да се изјаснат кога би се одржале предвремените избори како услов земјата да излезе од политичката криза.

Поврзани новости