Прекин на водоснабдувањето во три села и една улица во Струмица

by fokus 11:17
11:17

Прекин со водоснабдувањето од утринските часови па до 18 часот има во селата Просениково, Дабиле и Баница, како и на улицата „Бетовенова“ во Струмица, информираат од ЈПКД „Комуналец“.

Прекинот со водоснабдување е поради дефект на водоводната мрежа.

- Advertisements -

Екипи на јавното претпријатие се на терен и работат на отстранување на дефектот.

Поврзани новости