Прекин на водоснабдување во Автокоманда

by fokus 14:32
14:32

ЈП Водовод и канализација информираше за прекин на водоснабдување поради реконструкција на водоводна мрежа.

„Ве известуваме дека на ден 04.04.2019г.поради изведување на реконструкција  На ден 04.04.2019 поради реконструкција односно префрлување од стара на нова водоводна мрежана на улица Коце Металец 11 во населбата Автокоманда, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од истат улица како и дел од улицата Душан Тасковиќ до завршување со реконструкцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците  во населба Автокоманда од 12:30.часот до санирање на дефектот“, велат од ЈП Водовод и канализација.

- Advertisements -

Поврзани новости