Пратениците од СДСМ нема да присуствуваат на годишното обраќање на Иванов

by Фокус 20:24
20:24

Пратеничката група на СДСМ нема да биде во собраниската сала при утрешното годишно обраќање на претседателот Ѓорѓе Иванов во Собранието, соопшти денеска координаторот на пратеничката група, Горан Сугарески.

-Мислам дека ставот на СДСМ е јасен одамна. Претседателските и парламентарните избори се криминални и наместени. Во Парламентот сме исклучиво заради договорот од Пржино. Немаме апсолутно никаква намера. Тој како прво за нас не е претседател, затоа што е избран на криминални и наместени избори, рече Сугаревски одговарајќи на новинарско прашање.

- Advertisements -

Претседателот Ѓорѓе Иванов, според најавата, утре во 12 часот во Собранието ќе го одржи својот годишен говор.

Поврзани новости