Пратениците на СДСМ нема да дискутираат на седницата за законот за јавно обвинителство

by fokus 20:08
20:08

Во 19 часот продолжи седницата на чиј дневен ред е законот за јавно обвинителство, а збор земаат само пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

Пратениците на СДСМ нема да земаат збор и да се јавуваат за дискусија, потврдија од партијата за Фокус.

- Advertising -

Како што велат, тоа е со цел за да не се губи времето, кое е кратко.

Поврзани новости