Димков: СДСМ прифати да донесе еден милион Африканци во Македонија до 2030 година

by fokus 20:01
20:01

Трајчо Димков од ВМРО-ДПМНЕ на продолжението на собраниската седница рече дека СДСМ прифатила да донесе еден милион Африканци во Македонија и земјата ќе се преименува во Македонија Етиопија.

-Досега укажуваме за она што СДСМ сака да го направи, да се обезличи македонскиот народ и држава. Но, за жал се што говоревме се покажа вистина. Една ексклузивна информација за СДСМ: има прифатено носење на еден милион африканци во Македонија. И државата да се вика Македонија Етиопија. И тоа е договорено да се направи до 2030 година. Се смеевте тогаш, се смеете и сега, ама се што кажавме се покажа вистина, тврди Димков.

- Advertising -

Поврзани новости