Пожарот во светиниколско изгоре стари куќи во кои никој не живее

by fokus 23:18
23:18

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, вели дека пожарот во светиниколско зафатил неколку стари куќи во кој не живее никој.

-Се наоѓам над с.Богословец, светиниколско, каде пожарот зафати неколку стари куќи во кои не живее никој. Нема жртви, нема повредени. Благодарение на интеревенцијата на ТППЕ Св. Николе и посебно светиниколското доброволно противпожарно друштво пожарот во селото е изгаснат но се движи кон соседниот врв до врвот Богословец како и на исток од селото.
Очекувам до раните утрински часови пожарот да биде ставен под контрола, напиша Ангелов на фејсбук.

- Advertisements -

Поврзани новости