Пожарот во Карбинци е ставен под контрола

by Fokus 20:53
20:53

Пожарот кај Карбинци, во близина на Штип е ставен под контрола.На терен се уште има пожарникари и месно население, кои не дозволуваат пожарот да се шири.

Во огнената стихија изгореа две викенд куќи, пумпна станица за вода за пиење, фотоволатична централа, шумски појаси и околу 100 хектари земјоделско земјиште.

- Advertisements -

Поврзани новости