Повредени демонстранти и полицајци

by Фокус 21:48
21:48

Четири повредени лица, од кои еден потешко повреден и однесен во болница, ранети полицајци, запален контејнер – ова е епилогот од денешниот протест пред владата.

Полицијата полека ги растерува демонстрантите и се очекува протестот набрзо да биде целосно разбиен.

- Advertisements -

Претходно, настрада фасата на владината зграда, како и оградата околу владата.

Поврзани новости