Потпретседателот на САД Пенс и честиташе на наследничката Харис

by Фокус 22:58
22:58

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс и телефонираше на својата наследничка Камала Харис и и честиташе за нејзината идна позиција, јави Си Ен Ен.

Ова е прв контакт меѓу избраните членови на администрацијата во заминување и администрацијата која доаѓа.

- Advertisements -

Досега, претседателот Доналд Трамп не разговарал со избраниот претседател Џо Бајден и повеќепати ја оспори неговата победа.

Поврзани новости