Маричиќ: Опозициската кампања може да донесе помалку попишани Македонци

by Фокус 22:14
22:14

Пописот ни е повеќе од потебен и треба да се спроведе час поскоро, смета министерот за правда Бојан Маричиќ, кој порачува дека најавата за бојкот на опозицијата создава опасност да се попишат помалку Македонци.

– Пописот ќе влее доверба кај сите граѓани и наместо да повикувате на кочници, треба заедно да излеземе и заедно да ги повикаме граѓаните да се попишат. Вашата кампања може да има ефект само да има помалку попишани граѓани или само помалку Македонци во проценти. Ако тоа ви е целта, некави служи на чест. Бојкотот и блокадите не се решение – истакна Маричиќ.

- Advertisements -

Поврзани новости