Пороен дожд го поплави центарот на Скопје

by Фокус 18:04
18:04

Попладнево, нешто по 17 часот во невреме препратено по обилен дожд и силен ветер скопските улици беа буквално поплавени. Во населбата Аеродром има откорнато дрва и оштетени се неколку покриви.

Овие фотографии се снимени во близина на Градскиот трговски центар, веднаш до паркингот спроти „Холидеј ин“.

- Advertisements -

Фотографиите се преземени од Фејсбук со дозвола на авторот.

Поврзани новости