Поради сообраќајка прекинат сообраќајот на патот Битола-Демир Хисар

by fokus 11:33
11:33

Поради сообраќајна несреќа што се случила утринава во прекин е регионалниот пат „Битола -Демир Хисар“ кај с.Лисолај е во прекин, соопштија од АМСМ.

-Сообраќајот од 10.30 часот е прекинат на двете коловозни ленти, велат од АМСМ.

- Advertisements -

Засега нема информации дали има повредени.

Поврзани новости