Политичките лидери утре повторно ќе седнат на заедничка маса

by Фокус 13:08
13:08

Првите луѓе на четирите најголеми политички партии, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, утре најверојатно ќе оддржат нова лидерска средба, со цел надминување на политичката криза.

Се очекува на оваа средба да се утврди дали СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ќе успеат да постигнат договор околу организација на владата што ќе спроведе изборите, договорени за април следната година.

- Advertisements -

Деновиве се оддржуваат интензивни средби меѓу лидерите на двете најголеми политички партии, како и меѓу тимови од двете страни, чија успешност ќе се види од епилогот на лидерската средба.

Поврзани новости