Почна трибината на ВМРО-ДПМНЕ, членството допатува со автобуси

by Фокус

Премиерот Никола Груевски, првиот човек на УБК, Сашо Мијалков и министрите во Владата, пристигна во салата „Борис Трајковски“ каде што се одржува партиската трибина. Членството на ВМРО -ДПМНЕ пристигна со автобуси од целата држава, а салата „Борис Трајковски“ е преполна.

Актерот Тони Михајловски ја отвори трибината од каде што порача дека овој собир „треба да демонстрира единствено и решителност во партијата како никогаш досега“.

 

Поврзани новости