Починаа тројца струмичани од иста фамилија

by Фокус

Најпрвин, околу 03.00 часот по полноќ, починал струмичанец, а неколку часа подоцна, неговиот 39-годишен син скокнал од четвртиот кат од зградата во која престојувал, на улицата „Ценка Павлова“.

Безживотното тело на мажот  од плочникот било однесено околу 9 часот утринава, по извршениот увид на полицијата.

Утрото околу 04.00 часот е пронајдено уште едно безживотно тело во близина на ресторанот „2-ка“. Според очевидци, станува збор за повозрасен маж, кој неофицијално бил во роднинска врска со останатите двајца починати.

 

Поврзани новости