Починаа две лица од Неготино позитивни на корона вирус

by fokus 15:27
15:27

Две лица од Неготино ја изгубија битката со корона вирусот во изминатите 24 часа. Се работи за пациенти на возраст од 40 и 84 години.

До 13 часот денес пристигнати се позитивни резултати за уште 17 нови случаи во градот, информираат од ЦЈЗ Кавадарци.

- Advertisements -

Во Кавадарци пак, регистрирани се 28 случаи, во Демир Капија пет и во Росоман два, на возраст од девет до 86 години. Помеѓу нив има тројца здравствени работници од Кавадарци.

Од почетокот на пандемијата во Тиквешко се инфицираа 1.668 лица, и тоа 1.139 во Кавадарци и 529 во Неготино. Случаите од Демир Капија се водат под Општина Неготино, додека од Росоман се водат под Општина Кавадарци.

Вики Клинчарова

Поврзани новости