Почина доктор Тодор Ношпал

by Fokus 21:29
21:29

Денеска почина доктор Тодор Ношпал – ортопедски хирург, субспецијалист, роден 03.03.1962 година, а веста за неговата смрт ја објави на својот фејсбук профил доктор Александар Караевски, негов пријател.

Ношпал работеше во неколку приватни клиники во Македонија, а пред две години отвори и своја сопствена приватна пракса. Минатата година беше кандидат за градоначалник на Скопје од редовите на Интегра.

Поврзани новости