(ВИДЕО) Алиоски промовиран во Фенербахче

by Fokus 21:43
21:43

Турскиот гигант Фенербахче, вечерва и официјално го промовираше македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски во ново засилување.

Тој во новата сезона во турскиот клуб ќе игра на позајмица од Ал Ахли, каде што настапуваше во изминатата сезона и ќе биде втор македонски репрезентативец кој ќе го носи дресот на овој турски гигант.

Претходно од 2017 до 2019 таму играше нашиот „бисер“ Елиф Елмас, пред неговиот трансфер во калчолигашот Наполи.

Поврзани новости