Почина актерот Реј Лиота

by Fokus 20:33
20:33

Американскиот актер Рејмонд Ален Лиота почина денеска на 67-годишна возраст. Тој беше најпознат по својата главна улога во криминалистичката класика на Мартин Скорсезе од 1990 година „Goodfellas“.

Како што пренесуваат медиумите, Лиота починал во сон во Доминиканската Република додека снимаше нов филм, пренесува „Инденпендент“.

Поврзани новости