По низа скандали, Тодоров во владата потпиша договор за изградба на Клинички центар

by Fokus 13:31
13:31

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска во свечената сала на владата го потпиша договорот за изградба на нов Клинички центар во вредност од 72 милиони евра.

На потпишувањето на договорот присуствуваа техничкиот премиер во заминување Емил Димитриев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

- Advertisements -

Клиничкиот центар ќе го градат „Гранит“ и „Бетон“ и италијанската компанија Инсо Системи.

Најавата за изградба на скопскиот Клинички центар веќе неколку години е проследена со низа скандали. Досега се објавија неколку тендери, а и неколкупати беше зголемена сумата за неговата изградба.

Фото: НоваТВ

Поврзани новости