По 17 години бегство уапсен осуден дилер на дрога

by fokus

По 17 години бегство од правдата, вчера бил уапсен осуденикот Алија Реџаи, дознава “Фокус”.

Реџаи, кривичното дело поврзано со дистрибуција на дрога, го сторил во 2004 година, а уште 2006 година бил осуден на 12 години затвор, но се до вчера бил во бегство. Бил упасен во близина на клучката кај Радишани. Сега тој се наоѓа во затворот “Идризово”.

Поврзани новости