Пијан маж во Русија со секира држи во заложништво шест деца

by fokus 13:43
13:43

Маж, вооружен со секира, во заложништво држи шест деца во стан во населбата Колпино, предградие на Санкт Петербург, пренесуваат руските агенции.

Извор од безбедносните служби изјавил дека човекот е пијан, а полицијата ја контактирала неговата сопруга, која не можела да влезе во станот.

- Advertisements -

Полицијата преговара со киднаперот, но тој досега не упатил никакви барања.

Тасс јавува дека човекот е забарикадиран во станот со децата, а како можна претпоставка за инцидентот се наведува негов конфликт со сопругата.

Поврзани новости