Пет општини имаат над 1.000 заразени со Ковид-19, најмногу има во Гази Баба 1.544

by Fokus 21:17
21:17

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1.022 нови случаи на Ковид-19 од кои во Скопје 463, починаа 41 лице, а 680 се оздравени.

Според официјалните податоци најмногу активни случаи има во Гази Баба 1.544, потоа во Аеродром 1.492, Кисела Вода 1.287, Карпош 1.231, Центар 1.145 и Ѓорче Петров 907.

- Advertisements -

Останатите општини имаат од 33 до 629 активни случаи.

Поврзани новости