Пендаровски: Да не ги изолираме луѓето поради нивната сексуална ориентација

by fokus 15:29
15:29

Претседателот Стево Пендаровски денеска со својата сопруга беше дел од Парадата на гордоста.

-Почит кон различностите. Да не ги стигматизираме и да не ги изолираме луѓето поради нивната сексуална ориентација. Секој има право на избор, напиша претседателот Пендаровски на фејсбук.

Поврзани новости