Пеле за Марадона: На небото некогаш повторно ќе играме фудбал

by fokus 19:12
19:12

По смртта на легендата на светскиот фудбал, Диего Марадона, се огласи уште една легенда, бразилецот Пеле. Тој рече дека е тажно да се изгуби пријател на овој начин.

-Тажно е да загубиш пријател на овој начин. Се надевам дека на небото некогаш повторно ќе играме фудбал, рече Пеле.

- Advertisements -

Диего Армандо Марадона почина утрово во неговиот дом во градот Тигре по срцев удар. Тој се опоравуваше од операцијата за субдурално церебрално крварење.

 

Поврзани новости