Павловска Данева: Законот за јазици не требаше да се носи без опозиција

by Фокус

Закон од такво општествено и политичко значење не треба да се носи без присуство на опозицијата во Собранието, ниту пак во скратена постапка, вели во изјава за Фактор универзитетската професорка, Ана Павловска Данева, во однос на новиот закон за јазици што го усвои парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ.

-Европското знаменце се чини никому не му е јасно зошто му беше прикачено вели Павловска Данева, кој е поранешна потпретседателка на СДСМ и пратеничка од редовите на оваа партија.

Поврзани новости