Павков на „радарот“ на Милан!

by fokus 10:19
10:19

Напаѓачот на Црвена звезда, Милан Павков се уште е во центарот на вниманието по неговите погодоци против Ливерпул, а тоа го разбуди интересот кај гигантите.

Според информациите од Италија, великанот Милан пројавил интерес за ангажман на српскиот фудбалер, кој со два гола го „потопи“ тимот на Јирген Клоп.

- Advertisements -

„Росонерите“ имаат голем проблем со повредените фудбалери, и наскоро би можеле да ги видиме Павков во „црвено-црниот“ дрес.

 

 

Поврзани новости