Пановски: Време е да се укинат маските во училиштата

by fokus

Доктор Никола Пановски денеска во гостувањето на телевизја Канал 5 рече дека е време да се укине мерката за носење маски во училиштата.

Сметам дека е време во училиштата да се тргнат маските. Денеска одат 30 ученици на роденден, истите од класот ќе се дружат два саати, а потоа пак утре ќе се видат на училиште. Здравствените власти да дадат препорака и студентите да се вратат на физичка настава. Одат надвор насекаде, а не одат на настава, рече Пановски.

Поврзани новости