Пандев доби парична казна

by fokus

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев доби парична казна од 1.500 евра поради навреди кон главниот судија на натпреварот Џенова – Јувентус.

Тренерот на Пандев, Тиаго Мота пак заработи забрана да го води тимот во следните два натпревари.

Иста казна како тренерот заработи и резервниот голман на клубот, Федерико Маркети.

Поврзани новости