Осуммина починати пациенти, од кои четворица од Скопје

by Fokus 15:16
15:16

Регистрирани се осуммина починати пациенти од Ковид-19 во изминатите 24 часа, од кои четворица од Скопје, информираат од Министерството за здравство.

Починати се и по еден од Струга, Охрид, Гостивар и Ресен, каде што првиот случај на коронавирус беше регистриран пред неколку дена.

- Advertisements -

Кривата на заразени од коронавирусот никако да добие надолен тек.

Денеска во земјата се регистрирани рекордни 196 заразени од Ковид 19.

Поврзани новости