Османи не очекува некој од министрите да ја напушти функцијата

by Fokus

Министерот за надворешни работи Бујар Османи посочи дека на денешната прва конститутивна седница на Централното претседателство на ДУИ отчет ќе даваат сите лица кои се именувани од партијата.

Според него, прво е бирањето на секретаријатот, односно советничкиот тим на лидерот Али Ахмети.

„Ќе се бираат секретаријатите, советничкиот тим на Али Ахмети, и после тоа ќе има нормална евалуација на работата на избраните функционери“, вели Османи.

На прашање дали очекува некој од министрите да ја напушти функцијата односно од партијата да му кажат, тој истакна дека ќе има дебата, но не очекува да има позначани одлуки.

Поврзани новости