Османи: Грција го прифаќа терминот Македонија во можното решение

by fokus

Вицепремиерот Бујар Османи во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека Грција во преговорите прифаќа терминот Македонија да го има во можното решение за спорот.

– Утрешната средба меѓу министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас најверојатно ќе се одржи во Грција, уште откри Османи.

Поврзани новости