ОМ: Власта го мести Заев исто како Љубе Бошковски

by Фокус

Партијата Обединети за Македонија денеска преку соопштение го поддржа претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во, како што велат тие, неговото опстојување на зацртаните барања за целата опозиција. Според Обединети за Македонија, тие барања се промена на режимот и состав на преодна Влада без Никола Груевски.

-Процесите против него се притисок, а монтирани се од нелагалниот режим, и спроведени од непризнат правосуден систем. Тоа е веќе воспоставен и проверен механизам за казнување на неистомисленици, а сега политички затвореници, како што е и нашиот лидер Љубе Бошковски, стои во соопштението на партијата.

Поврзани новости