Официјалниот сајт на Евровизија: По Тоше, Македонија загуби уште еден претставник

by fokus 19:18
19:18

И официјалниот сајт на Евровизија објави за смртта на македонскиот пејач и некогашен претставник на најпопуларниот фестивал, Влатко Илиевски.

-Пејачот кој ја претставуваше Б.Ј.Р. Македонија во 2011 на Евровизија во Дизелдорф со песната „Русинка“, почина. Во текот на оваа недела Влатко го прослави неговиот 33-ти роденден. Во 2007-та, Б.Ј.Р. Македонија исто така на загуби уште еден поранешен претставник на Евровизија, Тоше Проески на млади години (26), кој загина во сообраќајна несреќа“, пишува Eurovision.tv.

- Advertisements -

Во име на целата евровизиска заедница, тие изразија сочуство до најблиските.

Поврзани новости