Одложено е судењето за „Поткуп“

by fokus 11:04
11:04

Судењето за случајот „Поткуп“ денеска е одложено, по барање на лидерот на СДСМ Зоран Заев поради средби со претставници на ОБСЕ .

Следното рочиште е закажано за 27 јуни.

Извор: Плусинфо

Поврзани новости