Од корона вирус почина пејачот Предраг Живковиќ-Тозовац

by Fokus 10:39
10:39

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац почина по компликации од новиот опасен корона вирус на 85-годишна возраст во Србија.

Тој беше на лекување од корона вирусот во последните неколку седмици, а веста дека починал за „Блиц“ ја потврди неговиот кум.

- Advertisements -

– За жал, тој не издржа, ковидот целосно го уништи – рече тој за „Блиц“.

Фото – Зоран Лончаревиќ

 

Поврзани новости