Обезбедувањето на Болницата за хируршки болести пријавило дека вчера кај нив бил донесен повреден градежен работник, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 13,45 часот од страна на обезбедувањето во Градска општа болница „Св. Наум Охридски“, пријавено е дека кај нив бил донесен повреден Ќ.Н.(50) од село Арачиново, кој додека изведувал градежни работи во куќа во село Арачиново, паднал од висина од околу 2,5 метри.

Истиот со приватно возило е пренесен во Градска општа болница „Св. Наум Охридски“.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.