Нови 91 ковид-позитивни

by Фокус 14:08
14:08

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.067 тестови, а регистриран е 91 нов случај на ковид 19.

Истовремено, регистрирани сe 67 оздравени пациенти.

Досега, во земјата се направени вкупно 2.073.238 тестирања, а вкупната бројка на ковид-дијагностицирани од почетокот на епидемијата изнесува 313.050.

Поврзани новости