Новата година ќе почне со сончево време

by fokus

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од западен и северозападен правец, соопшти УХМР.

Температурите денеска ќе се движат од 4 до 12 степени. Во понеделник, на првиот ден од новата година, утринската ќе биде од минус пет до еден степен, а дневната од шест до 13 степени.

Поврзани новости