Нова средба меѓу Димитров и Коѕијас во Виена оваа среда

by fokus 16:01
16:01

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на 25 април 2018 год. (среда попладне) во Виена, ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, потврдуваат од Министерството за надворешни работи.

Новата рунда преговори ќе биде во присуство на личниот пратеник на Генералниот секретар на Обединетите нации, Метју Нимиц.

Поврзани новости