Нормализиран сообраќајот кај Стража

by Fokus

Сообраќајот за моторни возила на превојот Стража е нормализиран целосно, соопштија од Автомотосојузот на Македонија.

– Сообраќајот на патниот правец Стража – Гостивар, кој беше во прекин поради сообраќајна незгода, е нормализиран, стои во соопштението на АМСМ.

Поврзани новости