Николовски: Избори во Штип ќе има, СДСМ води на анкетите

by Фокус 22:03
22:03

Избори во Штип ќе има, а Сашко Николов е идниот градоначалник, рече генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на ТВ Стар, уверувајќи дека изборите ќе бидат според сите стандарди, протоколи и заштитни мерки.

-СДСМ има огромно водство и води на сите анкети пред локалните избори во Штип. Затоа ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се плашат од пораз. Ние имаме кадар за подобар живот, за поквалитетен живот, не само за Штип, туку за сите градови – рече Николовски.

- Advertisements -

Поврзани новости