НДП на Руфи Османи ја исклучи пратеничката

by Фокус

Партијата на Руфи Османи, НДП вчеравечер ја исклучи од партијата пратеничката Мирсада Асани која и покрај одлуката на раководството да не ги признае изборите и да го бојкотира Собранието ја повлекла својата оставка и ќе биде народна избраничка во наредните четири години.

Во соопштението објавено на сајтот на НДП се вели дека Асани постапила неморално и дека манифестирала кулминација на човечкото лицемерие бидејќи таа и 19 други кандиданти на нотар потипшале изјава дека доброволно се откажуваат од функцијата.

Партијата бара таа да го врати мандатот!

 

Поврзани новости