Наредната недела СЈО, судот и јавноста ќе го видат опелот, еден од клучните докази во “Монструм”

by fokus 10:09
10:09

Наредната недела обвинителите од СЈО, судот и јавноста ќе имаат можност да го видат автомобилот “опел омега”, кој е еден од клучните докази во “Монструм”.

Овој автомобил беше пронајден набрзо по петкратното убиство, кај местото Вражји вир. Во него беше пронајдено влакно кое според вештачењето било на еден од обви етите.

- Advertisements -

Исто така според вештаците на калниците на автомобилот биле пронајдени траги од земја од Смиљковското Езеро.

Поврзани новости