Најмалку 35 лица загинаа во експлозија во училиште во Авганистан

by Fokus

Најмалку 35 лица загинаа, а 23 се повредени денеска во експлозија во верско училиште во провинцијата Саманган, на северот на Авганистан.

Информациите говорат дека најмногу од жртвите се деца и се уште не е познато кој стои зад оваа експлозија.

Поврзани новости